Alle VM kampe i Sydafrika 2010

Information og data på alle VM-kampene: Gruppespillet, Ottendedelsfinaler, Kvartfinaler, Semifinaler og finalen

Se aktuelle VM grupper stillinger her.


Facebook-sjov: Stem på din favorit fra VM-landsholdet.

Gruppe A, 1. kamp (RSA - MEX)
11/6 kl. 16:00 på Soccer City i Johannesburg

Gruppe A, 2. kamp (URU - FRA)
11/6 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Gruppe B, 2. kamp (KOR - GRE)
12/6 kl. 13:30 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Gruppe B, 1. kamp (ARG - NGA)
12/6 kl. 16:00 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Gruppe C, 1. kamp (ENG - USA)
12/6 kl. 20:30 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Gruppe C, 2. kamp (ALG - SVN)
13/6 kl. 13:30 på Peter Mokaba Stadion i Polokwane

Gruppe D, 2. kamp (SRB - GHA)
13/6 kl. 16:00 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Gruppe D, 1. kamp (GER - AUS)
13/6 kl. 20:30 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Gruppe E, 1. kamp (NED - DEN)
14/6 kl. 13:30 på Soccer City i Johannesburg

Gruppe E, 2. kamp (JPN - CMR)
14/6 kl. 16:00 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Gruppe F, 1. kamp (PAR - ITA)
14/6 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Gruppe F, 2. kamp (NZL - SVK)
15/6 kl. 13:30 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Gruppe G, 2. kamp (CIV - POR)
15/6 kl. 16:00 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Gruppe G, 1. kamp (BRA - PRK)
15/6 kl. 20:30 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Gruppe H, 2. kamp (HON - CHI)
16/6 kl. 13:30 på Mbombela Stadion i Nelspruit

Gruppe H, 1. kamp (ESP - SUI)
16/6 kl. 16:00 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Gruppe A, 3. kamp (RSA - URU)
16/6 kl. 20:30 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Gruppe B, 3. kamp (ARG - KOR)
17/6 kl. 13:30 på Soccer City i Johannesburg

Gruppe B, 4. kamp (GRE - NGA)
17/6 kl. 16:00 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Gruppe A, 4. kamp (FRA - MEX)
17/6 kl. 20:30 på Peter Mokaba Stadion i Polokwane

Gruppe D, 3. kamp (GER - SRB)
18/6 kl. 13:30 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Gruppe C, 4. kamp (SVN - USA)
18/6 kl. 16:00 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Gruppe C, 3. kamp (ENG - ALG)
18/6 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Gruppe E, 3. kamp (NED - JPN)
19/6 kl. 13:30 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Gruppe D, 4. kamp (GHA - AUS)
19/6 kl. 16:00 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Gruppe E, 4. kamp (CMR - DEN)
19/6 kl. 20:30 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Gruppe F, 4. kamp (SVK - PAR)
20/6 kl. 13:30 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Gruppe F, 3. kamp (ITA - NZL)
20/6 kl. 16:00 på Mbombela Stadion i Nelspruit

Gruppe G, 3. kamp (BRA - CIV)
20/6 kl. 20:30 på Soccer City i Johannesburg

Gruppe G, 4. kamp (POR - PRK)
21/6 kl. 13:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Gruppe H, 4. kamp (CHI - SUI)
21/6 kl. 16:00 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Gruppe H, 3. kamp (ESP - HON)
21/6 kl. 20:30 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Gruppe A, 5. kamp (MEX - URU)
22/6 kl. 16:00 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Gruppe A, 6. kamp (FRA - RSA)
22/6 kl. 16:00 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Gruppe B, 5. kamp (NGA - KOR)
22/6 kl. 20:30 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Gruppe B, 6. kamp (GRE - ARG)
22/6 kl. 20:30 på Peter Mokaba Stadion i Polokwane

Gruppe C, 5. kamp (USA - ALG)
23/6 kl. 16:00 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Gruppe C, 6. kamp (SVN - ENG)
23/6 kl. 16:00 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Gruppe D, 5. kamp (AUS - SRB)
23/6 kl. 20:30 på Mbombela Stadion i Nelspruit

Gruppe D, 6. kamp (GHA - GER)
23/6 kl. 20:30 på Soccer City i Johannesburg

Gruppe F, 5. kamp (PAR - NZL)
24/6 kl. 16:00 på Peter Mokaba Stadion i Polokwane

Gruppe F, 6. kamp (SVK - ITA)
24/6 kl. 16:00 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Gruppe E, 5. kamp (DEN - JPN)
24/6 kl. 20:30 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Gruppe E, 6. kamp (CMR - NED)
24/6 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Gruppe G, 5. kamp (PRK - CIV)
25/6 kl. 16:00 på Mbombela Stadion i Nelspruit

Gruppe G, 6. kamp (POR - BRA)
25/6 kl. 16:00 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Gruppe H, 5. kamp (SUI - HON)
25/6 kl. 20:30 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Gruppe H, 6. kamp (CHI - ESP)
25/6 kl. 20:30 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Ottendedelsfinale 1. kamp (URU - KOR)
26/6 kl. 16:00 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Ottendedelsfinale 2. kamp (USA - GHA)
26/6 kl. 20:30 på Royal Bafokeng Stadion i Phokeng

Ottendedelsfinale 3. kamp (GER - ENG)
27/6 kl. 16:00 på Free State Stadion (Vodacom Park) i Bloemfontein

Ottendedelsfinale 4. kamp (ARG - MEX)
27/6 kl. 20:30 på Soccer City i Johannesburg

Ottendedelsfinale 5. kamp (NED - SVK)
28/6 kl. 16:00 på Moses Mabhida Stadion i Durban

Ottendedelsfinale 6. kamp (BRA - CHI)
28/6 kl. 20:30 på Coca-Cola Park i Johannesburg

Ottendedelsfinale 7. kamp (PAR - JPN)
29/6 kl. 16:00 på Loftus Versfeld Stadion i Pretoria

Ottendedelsfinale 8 kamp (ESP - POR)
29/6 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

Kvartfinale, 1. kamp (BRA - NED)
2/7 kl. 16:00 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

Kvartfinale, 2. kamp (URU - GHA)
2/7 kl. 20:30 på Soccer City i Johannesburg

Kvartfinale, 3. kamp (ARG - GER)
3/7 kl. 16:00 på Cape Town Stadion i Cape Town

Kvartfinale, 4. kamp (PAR - ESP)
3/7 kl. 20:30 på Coca-Cola Park i Johannesburg

VM Semifinale, nr. 1 kamp (URU - NED)
6/7 kl. 20:30 på Cape Town Stadion i Cape Town

VM Semifinale, nr. 2 kamp (GER - ESP)
7/7 kl. 20:30 på Moses Mabhida Stadion i Durban

VM Bronze- kamp (URU - GER)
10/7 kl. 20:30 på Nelson Mandela Bay Stadion i Port Elizabeth

VM Finale kamp (NED - ESP)
11/7 kl. 20:30 på Soccer City i Johannesburg





Læs også om


Til top





Del siden med venner:
| Flere


Læs mere: